Девелопмент, що не чекає закінчення війни, щоб діяти. 3 кроки запорізького забудовника SENSAR після 24.02

Девелопмент, що не чекає закінчення війни, щоб діяти. 3 кроки запорізького забудовника SENSAR після 24.02

 

Наше сьогодні визначає майбутнє завтра. Проста істина, що допомагає діяти рішуче навіть у непростих ситуаціях. Та, на жаль, більшість рішень українських девелоперів та забудовників перевели будівництво сотень проєктів в режим очікування, імітації робіт або повної зупинки після повномасштабного вторгнення. 

 

Проте сьогодні ми хочемо поговорити про тих, хто навпаки, на противагу логіці та математичним розрахункам, продовжив незламно робити свою справу. Запорізький забудовник SENSAR Development – яскравий приклад таких девелоперів, який за останні півтора року не тільки не звузив свою діяльність, а навпаки – розширив.

 

Що допомогло вистояти в перші дні війни? Як будувати в 40 км від лінії фронту? Чому власна репутація та довіра клієнтів важливіші за тимчасові втрати? Які кроки допомагають компанії досягати успіху, попри усі складнощі сьогодення? Про це та більше поговоримо у нашому новому матеріалі про незламне українське будівництво під час війни, що представляють такі забудовники як SENSAR Development.

 

Крок 1. Рішення SENSAR продовжувати будувати та зберегти команду попри все

 

SENSAR Development – амбітний забудовник, експерт у сфері проєктування, будівництва та експлуатації девелоперських проєктів. Успішно будує житлові комплекси, інвестиційні об’єкти, комерційну нерухомість, медичні заклади з 2018 року. 

 

Компанія почала свою діяльність з рідного міста Запоріжжя, де десятиліттями люди мали справу з недобудовами та довгобудами. Тому вийти на ринок нерухомості та ще й завоювати довіру запоріжців було геть складно. Але команда не боїться складних задач, і, попри повсюдну скептичність, довела своїм містянам, що є надійні забудовники, що виконують свої обіцянки. В результаті з’явився перший проєкт великого будівництва девелопера – ЖК Comfort City, в якому вже понад 2 роки живуть його мешканці.

 

На 24 лютого компанія SENSAR мала 128 000 кв. метрів нерухомості у девелоперському портфелі зосередженому в Запоріжжі. І якщо до повномасштабного вторгнення це насамперед розцінювалося як здобуток, після – все це перетворилось на 128 000 кв. метрів відповідальності. Перед інвесторами, які хвилювалися ще більше, бо вклали великі кошти, а деякі – прямо напередодні вторгнення. Перед командою, яка мала грандіозні плани та цілі, і тепер не розуміла, як далі складеться доля власної справи, в яку останні роки безліч людей вкладали свої сили та душу.

 

Тож все впиралося в одне складне і відповідальне питання: будувати далі чи ні? Питання, яке тоді ставив собі кожен забудовник, бо час вимагав складного рішення. Для SENSAR воно обтяжувалося тим, що 4 проєкти на етапі активного будівництва були розташовані в 40 км від лінії фронту. 

 

Здавалося б, компанія, мала всі права на те, щоб послатися на непередбачувані обставини та прифронтове розташування. Проте після наради очільників було прийняте рішення будувати. Засновник, CEO SENSAR Development Марк Марченко з цього приводу зазначив:

 

«Мене більше дивує, як можна не будувати. Так, це коштує нам великих зусиль, так, це – непросто, але я як бізнесмен розумію, що попри все я повинен знайти рішення і виконати свою роботу та зобов’язання».

 

На сьогодні SENSAR – єдиний забудовник у Запоріжжі, що зміг добудувати проєкт під час війни. Наразі компанія завершила будівництво трьох проєктів у прифронтовому місті – багатофункціональний комплекс Vidnova, медичний центр Uniclinic та ЖК KVARTAL.

 

Другий поінт, який виконав SENSAR – це збереження команди. З самого початку діяльності компанії було розуміння, що її успіх – це люди. Побудувати команду з мотивованих людей, що закохані у свою справу, це – результат складної роботи і справжня вдача. А тому керівництво компанії просто не могло собі дозволити втратити це. І хоч війна розкидала людей по всій Україні та поза нею, команда наразі працює. Лише одиниці були вимушені піти з SENSAR, абсолютна більшість людей повернулася та працюють у штатному режимі та досягають нових успіхів на ринку нерухомості України.

 

Крок 2. Неможливе – можливе. Релокейт девелопменту SENSAR та розбудова нових проєктів

 

Девелопмент – це та галузь бізнесу, яку можливо релокувати лише умовно. По суті, компанія обирає нову локацію і починає все з початку. Для SENSAR – це було наступним непростим рішенням. Як вже зазначалося, будівництво компанії було зосереджено у Запоріжжі. Вихід на ринок нерухомості інших міст був запланований, але це мало статися пізніше у Харкові та Дніпрі. А сталося це значно раніше запланованого та у Львові, де щільність ринку нерухомості просто неймовірна. Але SENSAR це вдалося. 

 

Трохи більше ніж за пів року компанія перенесла у Львів центральний офіс та стартувала з інвестиційним проєктом у центрі міста – апарт-комплексом Smart House. Проєкт, що створено з урахуванням викликів часу: з безпечним укриттям, паркінгом, внутрішньою інфраструктурою, невеликими площами під бізнес та власне житло. Наразі, будівництво триває 9 місяців і вже знаходиться на фінальному етапі. 

 

Та на цьому SENSAR не спинився. В березні цього року було розпочато будівництво у серці Карпат. Апарт-комплекс Smart Hill – другий інвестиційний проєкт компанії з рестораном та SPA на даху, що будується у мальовничому місті Яремче. Інвестори, по суті, вкладаються в готовий готельний бізнес, де все операційне управління бере на себе національний готельний оператор Ribas Hotels Group. На сьогодні забудовник завершує зведення останнього 11-го поверху. 

 

Невдовзі SENSAR стартує зі своїм новим проєктом на Івано-Франківщині. Деталей забудовник поки ще не розкриває, але обіцяє це зробити на офіційній презентації, яка відбудеться вже незабаром, цієї осені.

 

3 Крок. Соціальна відповідальність компанії під час війни

 

Будівництво, як і будь-яка інша сфера життя в Україні, відбувається в контексті війни. В цьому сенсі SENSAR позиціонує себе як соціально-відповідальний бізнес. А тому з перших днів постачає матеріали на укріплення рідного Запоріжжя та допомагає відновлювати будинки, що постраждали від ворожих обстрілів. Прямо зараз компанія займається будівництвом будинку буквально з нуля для звичайної запорізької родини. У квітні цього року російська ракета зруйнувала вщент приватний будинок прямим влучанням. Окрім виділених грошей та проведення робіт на об’єкті SENSAR залучає інших для допомоги. Тож якщо маєте бажання більше дізнатись про ситуацію та допомогти, ви можете звернутись за цим до забудовника.

 

Нещодавно також стало відомо про нове будівництво девелопера. SENSAR розпочав реалізацію нової соціальної ініціативи – розбудову сучасного реабілітаційного центру для військових у смт Брюховичі. На його зведення компанія виділила 1,7 млн євро. А також передала 10 мільйонів гривень на будівництво місцевої школи як внесок у розбудову соціальної інфраструктури Брюховичів. Команда SENSAR радіє, що зможе безпосередньо бути корисною для захисників України.

 

Ще одним важливим напрямком соціальної роботи SENSAR є освітній. Ще до війни компанія почала проводити Invest Forum та бізнес-зустрічі різного формату – від 100 до 2000 учасників. Вона залучає авторитетних топспікерів з різних галузей, що діляться своїм досвідом з усіма охочими навчатися інвестувати та покращувати свої скіли. Що дають ці зустрічі? – Гідний контент, нетворкінг та розвиток українського інвестиційного ком’юніті. SENSAR бачить потужний результат від таких форумів, а тому планує проводити їх регулярно. Наступний Invest Forum відбудеться вже у листопаді цього року.

 

Тож, якщо підсумувати, весь погляд SENSAR Development спрямований у майбутнє. Це проглядається, починаючи від добудованих проєктів у прифронтовому Запоріжжі та закінчуючи соціальною ініціативою у Брюховичах. Мабуть, в цьому і секрет незламності та сміливості діяти, попри усі складнощі та виклики сьогодення.